Elektrické podlahové vytápění Vitoplanar

Podlahové vytápění je stále populárnější, protože zajišťuje nejen příjemně teplé nohy, ale také i ekonomický provoz. Toho dosahuje podlahové vytápění díky použití velmi nízkých teplot. Vděčí za to své konstrukci.

Protože přesně řečeno, podlahové topení je jeden velký radiátor. Ten obvykle protéká topnou vodou. Tento plošný akumulační ohřívač ohřívá a uvolňuje tepelnou energii, podobně jako infračervené vytápění, ve formě sálavého tepla do místnosti. Oproti klasické variantě neteče elektrickým podlahovým vytápěním topná voda. Elektrické vodiče místo toho zajišťují, že se elektrické podlahové topení rychle zahřeje.


Výhody elektrického podlahového vytápění

Provoz klasického podlahového vytápění vyžaduje hodně plánování a času. Kromě toho jsou náklady na pořízení a instalaci výrazně vyšší než u elektrického podlahového vytápění. V neposlední řadě je obtížné provést následnou instalaci takového systému. S elektrickým protějškem to vypadá jinak. To lze nainstalovat rychle a snadno. Kromě použití v nových budovách se doporučuje renovace také pro sanaci nebo modernizaci. Zejména v koupelnách nebo v kuchyni zajišťuje elektrické podlahové topení příjemné teplo nohou, i když je topení v letních měsících vypnuto.

Elektrické podlahové topení lze provozovat také na zelenou elektřinu.

Bezúdržbová technologie a tepelný komfort pouhým stisknutím tlačítka

Podobně jako u klasického elektrického vytápění je technologie elektrického podlahového vytápění prakticky bezúdržbová. Majitelé takového systému se mohou opřít a užít si dlouhodobý tepelný komfort. Chcete-li chránit životní prostředí při vytápění, můžete si vzít zelený tarif za elektřinu.

Na parkety, laminátové podlahy a keramické krytiny  

Dodatečné vybavení elektrickým podlahovým vytápěním je nyní snadné díky mnoha metodám. Například pokládka elektrických topných rohoží je jedním z komfortních prvků v nových budovách nebo při rekonstrukcích. Teplo se generuje přímo – není třeba instalovat konvenční potrubí. Kromě toho se zabrání ztrátám energie. V nízkoenergetických a pasivních domech jsou elektrické systémy plošného vytápění také alternativou konvenčních kotlů kvůli nízké energetické potřebě pro vytápění. Prostor, který je k tomu jinak zapotřebí, lze uložit nebo použít odlišně.

Elektrické topné systémy mohou být instalovány pod různými podlahami. Kromě laminátu a parket lze bez problémů pokládat elektrické povrchové vytápění také pod dlaždice nebo keramické krytiny. Náklady na elektrický systém podlahového vytápění jsou ve srovnání s celkovou investicí poměrně nízké. Elektrické topné systémy od společnosti Viessmann lze rychle a snadno zvládnout.

Elektrické podlahové topení lze pokládat také pod laminátové podlahové krytiny.

Minimální výška – ideální pro laminát a parkety

S výškou pouhých 2,7 mm jsou topné rohože vhodné také pro pokládku pod laminátové a parketové podlahy. Jsou ideálním řešením, pokud renovace bytu nezahrnuje obnovu potěru ve prospěch konvenčního podlahového vytápění.

Rohože jsou položeny jako plovoucí. Mohou být instalovány rychle a snadno pomocí jediného připojovacího kabelu. Lze je flexibilně přizpůsobit všem velikostem místností. Jsou také k dispozici jako sada s ovladači a příslušenstvím.

Přehled dalších výhod

  • Decentralizované vytápění koupelen, kuchyní, zádveří, zimních zahrad
  • Ekologický provoz se „zelenou“ elektřinou
  • Systémové řešení pro konvenční a elektrické vytápění
  • Kompletní sety se všemi potřebnými komponentami

Produktový program

Vitoplanar EF2: Pro všechny typy podlahových krytin

Vitoplanar EF2: Pro všechny typy podlahových krytin

  • 150 W/m² 
  • 150 až 1 275 W (1 až 8,5 m2)
  • Samolepicí síťové topné rohože
  • Ideální pro modernizaci i novostavbu(pouze 2,7 mm vysoké)
  • Pouze jeden připojovací kabel (dvoužilový)
  • Provoz bez magnetického pole (< 25 nT)

termostat Vitoplanar

Vestavěný spínací termostat Vitoplanar s dotykovým displejem