Vitodens 222-W – závěsný kotel s nabíjeným zásobníkem


Profitujte z těchto výhod

 • Plynový kondenzační kompaktní kotel s integrovaným nabíjecím zásobníkem z ušlechtilé oceli nevyžaduje příliš místa pro instalaci.
 • Vysoký komfort přípravy teplé vody s okamžitou dostupností.
 • Vysoký trvalý výkon přípravy teplé vody díky nabíjení zásobníku.
 • Všechny komponenty zařízení jako je nabíjecí zásobník, expanzní nádoba, čerpadla a pojistné armatury jsou již namontovány.
 • Přeměna energie na teplo: až 98 % (Hs)/109 % (Hi)
 • Výměník tepla Inox-Radial zajišťuje dlouhou životnost a účinnost.
 • Modulovaný válcový hořák MatriX s dlouhou dobou užívání na základě tkaniny z ušlechtilé oceli MatriX – necitlivá na vysoká teplotní zatížení
 • Regulace Vitotronic se snadnou obsluhou s grafickým displejem se srozumitelným textem
 • Obslužná část regulace se dá namontovat na nástěnném soklu
 • Možnost komunikace přes internet pomocí zařízení Vitoconnect 100 (příslušenství) pro obsluhu a servis přes aplikaci Viessmann
 • Vysoce účinné oběhové čerpadlo šetří energii
 • Regulace spalování Lambda Pro Control Plus pro všechny druhy plynu – úspora poplatků díky prodloužení intervalů kontroly na 3 roky
 • Tichý provoz zajišťují nízké otáčky ventilátoru
 • Možnost získání rozšířené komplexní 5leté záruky Viessmann
 • Kotel splňuje poždavky státních dotačních programů
 • Třída energetické účinnosti: A, třída energetické účinnosti příprava pitné vody: A


Kondenzační kompaktní kotel s integrovaným nerezovým nabíjeným zásobníkem

se svým výkonem do 35 kW je plynový kondenzační kompaktní kotel Vitodens 222-W ideální pro byt v osobním vlastnictví nebo rodinný dům. Dá se jednoduše namontovat na stěnu do výklenku v koupelně, kuchyni nebo také v úklidovém prostoru.

Je třeba vyzdvihnout vysoký komfort přípravy teplé vody. Plynový kondenzační přístroj je vybaven vestavěným nerezovým nabíjeným zásobníkem o objemu 46 litrů.

Toto množství je při odběru teplé vody srovnatelné s odděleně instalovaným 150litrovým zásobníkem teplé vody.


Funkční princip nabíjeného zásobníku

Ve srovnání s konvenčním zásobníkem teplé vody vystačí nabíjený zásobník s výrazně nižším objemem vody pro dosažení stejného množství teplé vody.

U nabíjeného zásobníku nabíhá ohřívaná voda v průtokovém ohřívači průběžně a je okamžitě k dispozici. Senzory se starají o konstantní doběhovou teplotu.

V případě potřeby se zapne MatriX – válcový hořák a zajistí požadovanou teplotu vody. Tento princip představuje doplňující výhodu především pro koupele ve vaně a nebo dlouhá sprchování. 

Gas-Brennwert-Wandgerät Vitodens 200-W

Tyto stacionární kompaktní kondenzaèní kotle přesvědčí vysokým výkonem přípravy pitné vody a komfortní regulací – volitelně i online prostřednictvím mobilní aplikace.                                                

Kompaktní plynový kondenzační kotel Vitodens 222-W je ideální pro byty v osobní vlastnictví nebo rodinné domy. Umožňuje bezproblémovou montáž na stěně, ve výklenku, v koupelně, kuchyni nebo technické místnosti domu.

U kotle Vitodens 222-W je třeba ocenit integrovaný nabíjecí
zásobník z ušlechtilé oceli s objemem 46 litrů. Toto množství je během odběru teplé vody srovnatelné se 150litrovým zásobníkem. U nabíjecího zásobníku plynule dobíhá voda ohřátá ve výměníku tepla (průtokový ohřívač vody) na požadovanou teplotu a je ihned k dispozici pro další odběr.

Inox-Radial-Wärmetauscher

Výměník tepla z ušlechtilé oceli

Všechny plynové kondenzační kotle Viessmann mají výměník tepla z ušlechtilé oceli. Tato technika spoléhá na vysokou účinnost 98 % a vyznačuje se dlouhou živostností a bezpečným a efektivním provozem.


Na výměníky tepla z ušlechtilé oceli do 150 kW poskytuje Viessmann desetiletou záruku na netěsnost způsobenou korozí.

Ekologický válcový hořák MatriX

Automatická regulace spalování snižuje náklady  

Integrovaná regulace spalování Lambda Pro Control Plus přizpůsobuje hořák automaticky kvalitě rozdílných druhů plynu (zemní plyn E/LL, zkapalněný plyn, bioplyn) a zajišťuje konstantně vysokou energetickou efektivitu.


Lambda Pro Control Plus přispívá ke sníženým nákladům na údržbu, protože intervaly kontroly prováděné kominíkem činí tři roky.

MatriX-Zylinderbrenner

316_Touch-Display_vitodens_300_W.jpg

5ti palcový barevný dotykový displej Vitotronic 200 pro Vitodens 200-W/222-W/222-F a 242-F

Osvědčená digitální regulace Vitotronic 200 dostala pro kotle Vitodens řady 200 nové přídavné funkce. Obzvláště nápadný je velký pětipalcový barevný dotykový displej.


Energie Cockpit zpřehledňuje spotřeby energií

Úhlopříčka obrazovky s téměř 13 centimetry zobrazuje přehledně nový Energie Cockpit, aby uživatel mohl být informován o výnosech a spotřebách. Navíc počítá výnos ze solární energie při zapojeném solárním systému. Nebo spotřebu plynu pro vytápění a teplou vodu. Přehledně bude zobrazen aktuální stav nabití zásobníku teplé vody. Histogram volitelně ukazuje všechny hodnoty podle dne, týdne, měsíce a roku.

316_Energie-Cockpit_Vitodens_300_w.jpg
Aplikace ViCare

Aplikace ViCare

Aplikace ViCare umožňuje provozovateli zařízení ovládat topné zařízení přes smartphone. Kdykoliv je možné podívat se na stav provozu a v případě poruchy lze rychle a jednoduše kontaktovat odbornou firmu, která je předtím uložena v aplikaci.

Vitoconnect 100 vytváří spojení

Pro obsluhu přes aplikaci je nutné rozhraní Vitoconnect 100. Kdykoliv je možné dodatečně vybavit touto aplikací dřívější plynové kondenzační kotle série Vitodens (od roku výroby 2004).

Bezdrátový WLAN-modul Vitoconnect 100 - Připojení

Velmi snadná instalace a údržba

Pokud se uživatel rozhodne pro jedno z těchto zařízení, má výhodu nízkých nákladů na instalaci a údržbu. Všechny součásti jsou přístupné zepředu a proto není nutný boční servisní odstup.

Již ze závodu jsou namontované všechny komponenty zařízení. A zavěšením zařízení do nástěnného držáku jsou současně bezpečně a těsně spojena se sítí všechna vedení topné a pitné vody – bez šroubování, použití svorek nebo nutnosti pájení.

Produktový řez

Přehled

Výkon (kW)
2,4 do 35 kW
Normovaný stupeň využití
98 % (Hs)/109 % (Hi)
Třída energetické účinnosti
energieeffizienklasse.png
A
Palivo
icon-gas.png
Zemní plyn a zkapalněný plyn
Oblast použití
icon-wohngebaeude.png
Rodinný dům, poschoďové byty v bytovém domě, novostavba a modernizace
Obsluha
icons-vitotrol-app.gif
Regulace Vitotronic se snadnou obsluhou s pětipalcovým barevným dotykovým displejem
Příprava teplé vody
Integrovaný 46litrovým nerezový zásobník teplé vody pro průměrný komfort teplé vody
Další charakteristiky
Dá se bez problémů instalovat na stěnu ve výklenku v koupelně nebo v technické místnosti
Vitodens 222-W rez.png

fernbedienungen.jpg

Vzájemně sladěno: Systémová technika

„Celek je víc než jen součet jeho částí.“ Na základě tohoto principu nabízí firma Viessmann nejen jednotlivé topné komponenty, které splňují standard Viessmann co se týče kvality, spolehlivosti a efektivity. Veškeré produkty jsou naopak provázány do vyladěného kompletního systému, ve kterém si všechny součásti k sobě přesně padnou. Neboť pouze perfektní souhra systémově integrovaných komponent vytváří kompletní výkonový potenciál špičkové inovativní techniky.

Viessmann systémová technika zahrnuje vše, co spolehlivé a hospodárné vytápění znamená. Regulace Vitotronic s dálkovým ovládáním, stejně jako výkonný zásobník teplé vody Vitocell pro nejlepší komfort přípravy teplé vody až po vysoce kvalitní solární systémy pro úspornou podporu vytápění.