Vitocal 200-G – cenově atraktivní tepelné čerpadlo pro novostavbu

Profitujte z těchto výhod

  • Využívá bezplatné teplo ze země
  • Optimalizace pro využití elektřiny z vlastního fotovoltaického zařízení
  • Tiché a bez vibrací díky protihlukově optimalizované konstrukci přístroje
  • "Natural cooling" funkce s volitelným NC-boxem
  • Možnost dotace z veřejných zdrojů
  • Pohodlné zásobování teplou vodou a vysoký komfort teplé vody
  • Možnost získání rozšířené komplexní 5leté záruky Viessmann
  • Tepelné čerpadlo splňuje poždavky státních dotačních programů
  • Součástí programu nová zelená úsporám
  • Třída energetické účinnosti A++ *
*třída energetické účinnosti podle nařízení EU č. 811/2013 Vytápění, průměrné klimatické poměry – nízkoteplotní aplikace (W35) (W35)

 

 


Tepelné čerpadlo Vitocal 200-G

Kompaktní tepelné čerpadlo solanka/voda Vitocal 200-G se díky dobrému poměru cena-výkon ideálně hodí pro rodinné a dvougenerační domy. V monovalentním provozu poskytuje se svým výkonovým spektrem od 5,6 do 17,2 kW celoročně komfortní zásobování teplem.

Inovativní technika tepelného čerpadla Vitocal 200-G s účinným kompresorem Compliant Scroll dosahuje maximální výstupní teplotu 60 °C a hodí se tak jako cenově zajímavé tepelné čerpadlo pro novostavbu.

Tepelné čerpadlo Vitocal 300-G

Tepelné čerpadlo Vitocal 200-G

Kompaktní tepelné čerpadlo solanka/voda Vitocal 200-G má dobrý poměr cena/výkon a ideálně se hodí pro rodinné a dvougenerační domy. V monovalentním provozu poskytuje se svým výkonovým spektrem 5,6 až 17,2 kW celoročně komfortní zásobování teplem.


Díky inovativní technice s účinným kompresorem Compliant Scroll má tepelné čerpadlo Vitocal 200-G maximální výstupní teplotu 60 °C a proto se hodí pro novostavbu. Je i cenově dostupné.

Dva topné okruhy pro individuální komfort vytápění

Toto tepelné čerpadlo splňuje všechny požadavky pro rodinný a dvougenerační dům. Umožňuje tak ekvitermní regulaci Vitotronic 200 zapojení dvou oddělených topných okruhů.

Připraveno pro vyřízení žádosti o dotaci

Se zabudovaným volitelným počítadlem množství tepla lze nákup tepelného čerpadla Vitocal 200-G financovat z veřejných prostředků. Tím splňuje požadavky programu tržních pobídek.

Snadné zabudování a montáž

Vitocal 200-G se dodává kompletně se zabudovanými účinnými tepelnými čerpadly pro solankový a topný okruh a oběhovým čerpadlem pro ohřev zásobníku a pojistnou skupinou (součást dodávky).

Chlazení a větrání

Funkce regulace chlazení „natural cooling“ je již integrována. K tomu se musí Vitocal 200-G navíc rozšířit o NC-box (příslušenství). Rovněž se dají přes Vitotronic 200 ovládat kompatibilní větrací přístroje Vitovent.

Připraveno pro fotovoltaickou elektřinu

Tepelné čerpadlo Vitocal 200-G je již připraveno pro levný provoz na elektřinu vlastní výroby pomocí fotovoltaického zařízení. Inteligentní řízení zvyšuje spotřebu vlastní elektřiny z fotovoltaického zařízení.

Regulace Vitotronic 200

Regulace Vitotronic 200 s ovládáním přes aplikaci jako příslušenství

Regulace Vitotronic 200 s grafickým displejem se srozumitelným textem pro ekvitermní topný provoz se dá ovládat jednoduše a intuitivně. Nastavení lze rychle měnit s řízením podle menu. Volitelně je možné ovládání přes internet přes aplikaci ViCare na mobilním koncovém zařízení.

Vitoconnect vytváří spojení

Obsluha přes aplikaci vyžaduje rozhraní Vitoconnect. Dřívější tepelná čerpadla série Vitocal (od roku výroby 2010) lze tímto zařízením kdykoliv dodatečně vybavit.

Vitoconnect
ViCare App

Aplikace ViCare

Aplikace ViCare umožňuje provozovateli zařízení ovládat topné zařízení přes smartphone. Kdykoliv je možné podívat se na stav provozu a v případě poruchy lze rychle a jednoduše kontaktovat odbornou firmu, která je předtím uložena v aplikaci.

fernbedienungen.jpg

Vzájemně sladěno: Systémová technika

„Celek je víc než jen součet jeho částí.“ Na základě tohoto principu nabízí firma Viessmann nejen jednotlivé topné komponenty, které splňují standard Viessmann co se týče kvality, spolehlivosti a efektivity. Veškeré produkty jsou naopak provázány do vyladěného kompletního systému, ve kterém si všechny součásti k sobě přesně padnou. Neboť pouze perfektní souhra systémově integrovaných komponent vytváří kompletní výkonový potenciál špičkové inovativní techniky.

Viessmann systémová technika zahrnuje vše, co spolehlivé a hospodárné vytápění znamená. Regulace Vitotronic s dálkovým ovládáním, stejně jako výkonný zásobník teplé vody Vitocell pro nejlepší komfort přípravy teplé vody až po vysoce kvalitní solární systémy pro úspornou podporu vytápění.

Produktový řez

Přehled

Výkon (kW)
5,8 až 17,2 kW
Koeficient výkonu COP v režimu vytápění
v závislosti na výkonovém stupni až 4,52
Třída energetické účinnosti
energieeffizienklasse.png
A++ * dle nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) č. 811/2013 o účinnosti vytápění za průměrných klimatických podmínek – řešení pro nízkoteplotní aplikace (W35).
Oblast použití
icon-wohngebaeude.png
rodinný dům, novostavba
Ovládání
Einfaches RGB
Regulace Vitotronic 200 volitelně se srozumitelným textem a grafickým displejem, ovládání možné pomocí aplikace Vitotrol.
Příprava teplé vody
Nutný přídavný zásobník pro vysoký komfort přípravy teplé vody
Další funkce
"natural cooling" funkce chlazení s boxem NC-Box
Vitocal_200-G_Schnitt.png