Cenově atraktivní tepelné čerpadlo pro komfortní výrobu tepla a vysoký komfort teplé vody: Vitocal 200-G

Atraktivní tepelné čerpadlo Vitocal 200-G země/voda je díky tichému provozu vhodné také pro instalaci v blízkosti obytných místností.

Tepelné čerpadlo Vitocal 200-G je atraktivní alternativou k řadě 300. Se svými chladicími okruhy s velkým topným výkonem (v pěti výkonových velikostech) pokrývá širokou škálu aplikací s dobrou účinností.


Mimořádné vlastnosti čerpadla Vitocal 200-G

Malý požadavek na prostor

Díky své malé ploše se toto tepelné čerpadlo doporučuje zejména do stísněných prostor: oběhové čerpadlo, čerpadlo topného okruhu a 3cestný přepínací ventil jsou již umístěny v kompaktním krytu.

Díky hydraulickým a elektrickým konektorům lze nový modul chladicího okruhu snadno vyjmout z tepelného čerpadla a přepravovat samostatně, takže lze Vitocal 200-G snadno přivést a nainstalovat. Díky flexibilní koncepci připojení lze navíc tepelné čerpadlo rychle přizpůsobit situaci instalace na místě.

Hladký chod pro instalaci v blízkosti obytného prostoru

Skříň tepelného čerpadla zcela zapouzdřuje chladicí modul / hydraulický prostor od okolního prostředí a společně s třírozměrným oddělením vibrací snižuje provozní hluk na minimum. S úrovní hluku pouze 49 dB (A) (B0 / W55) je toto tepelné čerpadlo jedním z nejtišších ve své kategorii.


An heißen Sommertagen kann die Wärmepumpe die Räume auch kühlen. Dafür wird die optionale „natural cooling“-Box benötigt.
Vitocal 300-G ist KEYMARK zertifiziert.


Výhody čerpadla Vitocal 200-G

  • Nízké provozní náklady díky vysoké hodnotě SCOP (SCOP = sezónní koeficient výkonu) podle ČSN EN 14825: až 5,3 pro průměrné klimatické podmínky a aplikace při nízkých teplotách (W35)
  • Vysoká účinnost díky systému RCD (Refrigerant Cycle Diagnostic System) s elektronickým expanzním ventilem (EEV)
  • Díky novému konceptu zvukové izolace je stěží slyšet, i když je instalován v blízkosti obývacího pokoje
  • Kompaktní rozměry a malé rozměry pro více místa v budově
  • Vysoký komfort obsluhy – vytápění, chlazení, teplá voda a větrání pomocí integrované řídicí jednotky Vitotronic s textovým a grafickým displejem
  • Možnost využívání vlastní elektřiny z fotovoltaických systémů prostřednictvím vysoké modulace výkonu tepelného čerpadla
  • Možnost připojení k internetu díky Vitoconnect (příslušenství) pro provoz a servis prostřednictvím bezplatné aplikace ViCare
  • Tepelné čerpadlo splňuje požadavky pro státní dotační programy
Tepelné čerpadlo Vitocal 200-G


Komfortní obsluha

Regulace Vitotronic 200

On-line regulace prostřednictvím aplikace ViCare

Přes volitelný komunikační modul Vitoconnect lze tepelné čerpadlo regulovat odkudkoliv online na všech běžných mobilních koncových zařízeních přes bezplatnou aplikaci ViCare. Na samotném zařízení nabízí regulace Vitotronic 200 s textovým a grafickým zobrazením intuitivní a přes menu navigovanou obsluhu.


Vitoconnect zajišťuje spojení

Pro obsluhu prostřednictvím aplikace je nutné rozhraní Vitoconnect. Starší tepelná čerpadla série Vitocal (od roku výroby 2010) lze kdykoliv dodatečně vybavit.

Vitoconnect zajišťuje spojení

ViCare aplikace

Aplikace ViCare

Aplikace ViCare umožňuje provozovateli zařízení ovládat topení přes chytrý telefon. Kdykoliv se lze podívat na provozní stav a v případě poruchy je možné snadno kontaktovat odbornou firmu předem uloženou v aplikaci.


Systémová technika

Vzájemně sladěno: Systémová technika

Vzájemně sladěno: Systémová technika

„Celek je víc než jen součet jeho částí.“ Na základě tohoto principu nabízí firma Viessmann nejen jednotlivé topné komponenty, které splňují standard Viessmann co se týče kvality, spolehlivosti a efektivity. Veškeré produkty jsou naopak provázány do vyladěného kompletního systému, ve kterém si všechny součásti k sobě přesně padnou. Neboť pouze perfektní souhra systémově integrovaných komponent vytváří kompletní výkonový potenciál špičkové inovativní techniky.

Viessmann systémová technika zahrnuje vše, co spolehlivé a hospodárné vytápění znamená. Regulace Vitotronic s dálkovým ovládáním, stejně jako výkonný zásobník teplé vody Vitocell pro nejlepší komfort přípravy teplé vody až po vysoce kvalitní solární systémy pro úspornou podporu vytápění.

Produktové detaily

Přehled

Jmenovitý tepelný výkon (kW)*
Země/voda: 5,8 / 7,5 / 10,4 / 13,0 / 17,4 kW | *podle ČSN EN 14511, B0/W35
Výkonové číslo ε (hodnota COP)*
Země/voda: 4,60 | 4,64 | 4,81 | 4,93 | 4,51 | *podle ČSN EN 14511, B0/W35
Třída energetické účinnosti*
energieeffizienklasse.png
A+++/A++ | * podle nařízení EU č. 813/2013 vytápění, průměrné klimatické podmínky – aplikace při nízké teplotě (W35) / aplikace při střední teplotě (W55)
Třída energetické účinnosti přípravy pitné vody
Oblast použití
icon-wohngebaeude.png
Rodinné domy, Novostavby
Obsluha
Einfaches RGB
Regulace Vitotronic s textovým a grafickým displejem. Možnost připojení k internetu díky Vitoconnect (příslušenství) pro provoz a servis prostřednictvím bezplatné aplikace ViCare.
Příprava teplé vody
Pro vysoký komfort teplé vody je nutný přídavný zásobník teplé vody
Další funkce
Tepelné čerpadlo může také chladit místnosti v horkých letních dnech. K tomu je nutný volitelný "natural cooling" box.
Produktový řez tepelné čerpadlo Vitocal 200-G