Vitodens 200 – vysoce efektivní kondenzační technika s nerezovým tepelným výměníkem Inox-Radial, válcovým sálavým hořákem MatriX a možností ovládání přes internet


Profitujte z těchto výhod:

 • Příkladný poměr ceny a výkonu
 • Rozsah modulace až 1:19
 • Přeměna použitého paliva v teplo s účinností až 98 procent
 • Modulovaný válcový hořák s vysokým stupněm využití díky nerezové síťce MatriX
 • Dlouhá životnost a účinnost díky výměníku tepla Inox-Radial
 • Tichý provoz díky nízké rychlosti ventilátoru
 • Regulace Vitotronic se snadnou obsluhou s pětipalcovym barevným dotykovým displejem
 • Regulace spalování Lambda Pro Control Plus pro všechny druhy plynu
 • Možnost připojení internetu díky Vitoconnect 100 (příslušenství) pro obsluhu a servis přes Viessmann App 
 • Tišší provoz díky nízkým otáčkám ventilátoru
 • Rychlá montáž díky systémovému napojení
 • Kompaktní rozměry, šířka pouze 450 mm
 • K dostání jako topné nebo kombinované zařízení
 • Možnost získání rozšířené komplexní 5leté záruky Viessmann
 • Kotel splňuje poždavky státních dotačních programů
 • Třída energetické účinnosti: A


S externím nebo integrovaným zásobováním teplé vody

Nástěnný plynový kondenzační kotel Vitodens 200-W je vzorovým příkladem hospodárnosti a dlouhé životnosti. Tepelný výměník Inox-Radial z ušlechtilé oceli zaručuje trvale vysoké využití kondenzačního účinku.

Přístroj spotřebuje méně energie, protože dodatečně využívá tepla spalin. To snižuje náklady na vytápění současně odlehčuje životnímu prostředí.

Vitodens 200-W je k dostání volitelně buď s odděleným zásobováním teplé vody a nebo s integrovaným průtokovým ohřívačem. Tímto je vytápění a příprava teplé vody k dispozici na co nejmenším prostoru.


Robustní hořák s dlouhou životností

Válcový hořák MatriX z ušlechtilé oceli se vyznačuje dlouhou životností. Integrovaná regulace spalování Lambda Pro Control Plus automaticky přizpůsobuje spalování pro případ změny druhu plynu.

Také co se týče údržby se plynový kondenzační kotel vyznačuje maximálně nízkými nároky na čas. Všechny součásti jsou přístupné zepředu, boční odstup pro servis není nutný.

 

Plynový-kondenzační-kotel-Vitodens 200-W

Flexibilní a efektivní nástěnný plynový kondenzační kotel

s výměníkem tepla Inox-Radial, barevným dotykovým displejem a regulováním pomocí aplikace, která se dodává jako příslušenství.

Vitodens 200-W je nástěnný plynový kondenzační kotel ideální pro byty v osobním vlastnictví nebo rodinné a bytové domy. Bez problému jej lze instalovat ve výklenku, koupelně nebo v kuchyňské lince.

Vitodens 200-W: k dodání jako topný a kombinovaný kotel

Vitodens 200-W je volitelně k dodání jako topný kotel se samostatným zásobováním teplé vody nebo do výkonu 35 kW jako kombinovaný kotel s integrovaným průtokovým ohřívačem vody.

Výhoda kombinovaného kotle (typ BK2B)

Vysoký komfort přípravy teplé vody díky pohotovostní funkci.

Výhoda topného kotle (typ B2HB)

Cenově výhodné řešení v případě vysoké potřeby tepla (do 150 kW), možnost kaskádového zapojení až do výkonu 594 kW.

Modulární kaskádový systém do 594 kW

Nástěnný plynový kondenzační kotel Vitodens 200-W je nejlépe vhodný pro použití v bytových domech, komerčních stavbách a veřejných zařízeních. Tento kotel, který vyvinula a vyrobila firma VIessmann, je ve světě svého druhu jedinečný.

 
Jako modulární kaskádový systém je nejen levný, ale představuje i řešení, které pro instalaci vyžaduje málo místa. V nízkých místnostech o výšce stropu 1,9 m lze kombinovat kaskády dvakrát 49 kW až šestkrát 99 kW.

Vitodens_200-W_Mehrkesselanlage.png
Inox-Radial-tepelny-vymenik

Výměník tepla Inox-Radial

Vitodens 200-W je vybaven výměníkem tepla Inox-Radial z vysoce kvalitní ušlechtilé oceli. Zaručuje spolehlivost a trvale vysoké využití kondenzačního účinku. To platí i pro válcový hořák MatriX z tkaniny z ušlechtilé oceli.  

Ekologický válcový hořák MatriX

Automatická regulace spalování snižuje náklady

Integrovaná regulace spalování Lambda Pro Control Plus přizpùsobuje hořák automaticky kvalitě rozdílných druhů plynu (zemní plyn E/LL, zkapalněný plyn, bioplyn) a zajišuje konstantně vysokou energetickou efektivitu.


Lambda Pro Control Plus přispívá také ke sníženým nákladům na údržbu.  

MatriX-Zylinderbrenner

316_Touch-Display_vitodens_300_W.jpg

5ti palcový barevný dotykový displej Vitotronic 200 pro Vitodens 200-W/222-W/222-F a 242-F

Osvědčená digitální regulace Vitotronic 200 dostala pro kotle Vitodens řady 200 nové přídavné funkce. Obzvláště nápadný je velký pětipalcový barevný dotykový displej.


Energie Cockpit zpřehledňuje spotřeby energií

Úhlopříčka obrazovky s téměř 13 centimetry zobrazuje přehledně nový Energie Cockpit, aby uživatel mohl být informován o výnosech a spotřebách. Navíc počítá výnos ze solární energie při zapojeném solárním systému. Nebo spotřebu plynu pro vytápění a teplou vodu. Přehledně bude zobrazen aktuální stav nabití zásobníku teplé vody. Histogram volitelně ukazuje všechny hodnoty podle dne, týdne, měsíce a roku.

316_Energie-Cockpit_Vitodens_300_w.jpg
Aplikace ViCare

Aplikace ViCare

Aplikace ViCare umožňuje provozovateli zařízení ovládat topné zařízení přes smartphone. Kdykoliv je možné podívat se na stav provozu a v případě poruchy lze rychle a jednoduše kontaktovat odbornou firmu, která je předtím uložena v aplikaci.

Vitoconnect 100 vytváří spojení

Pro obsluhu přes aplikaci je nutné rozhraní Vitoconnect 100. Kdykoliv je možné dodatečně vybavit touto aplikací dřívější plynové kondenzační kotle série Vitodens (od roku výroby 2004).

Bezdrátový WLAN-modul Vitoconnect 100 - Připojení

Velmi snadná instalace a údržba

Pokud se uživatel rozhodne pro jedno z těchto zařízení, má výhodu nízkých nákladů na instalaci a údržbu. Všechny součásti jsou přístupné zpředu a proto není nutný žádný boční servisní odstup.

Již ze výroby jsou namontované všechny komponenty zařízení. A zavěšením zařízení do nástěnného držáku jsou současně bezpečně a těsně spojena se sítí všechna vedení topné a pitné vody – bez šroubování, použití svorek nebo pájení.

Produktový řez

Přehled

Výkon (kW)
2,4 až 150 kW
Normovaný stupeň využití
98 % (Hs)/109 % (Hi)
Třída energetické účinnosti
energieeffizienklasse.png
A
Palivo
icon-gas.png
Zemní plyn a zkapalněný plyn
Oblast použití
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png
Rodinné domy/dvojdomky/bytové domy, poschoďové byty v bytovém domě, podnikání, novostavba a modernizace
Obsluha
icons-vitotrol-app.gif
Vitotronic s barevným dotykovým displejem
Příprava teplé vody
Topný přístroj s dodatečným zásobníkovým ohřívačem vody pro vyšší komfort teplé vody, do 35 kW jako kombinovaný přístroj bez dodatečného zásobníkového ohřívače vody pro jednoduché zásobování teplou vodou
Další charakteristiky
Jako zařízení s více kotli do 594 kW
Vitodens 200-W rez.png

fernbedienungen.jpg

Vzájemně sladěno: Systémová technika

„Celek je víc než jen součet jeho částí.“ Na základě tohoto principu nabízí firma Viessmann nejen jednotlivé topné komponenty, které splňují standard Viessmann co se týče kvality, spolehlivosti a efektivity. Veškeré produkty jsou naopak provázány do vyladěného kompletního systému, ve kterém si všechny součásti k sobě přesně padnou. Neboť pouze perfektní souhra systémově integrovaných komponent vytváří kompletní výkonový potenciál špičkové inovativní techniky.

Viessmann systémová technika zahrnuje vše, co spolehlivé a hospodárné vytápění znamená. Regulace Vitotronic s dálkovým ovládáním, stejně jako výkonný zásobník teplé vody Vitocell pro nejlepší komfort přípravy teplé vody až po vysoce kvalitní solární systémy pro úspornou podporu vytápění.