Vitodens 200-W

Komfort vytápění s nejefektivnějším způsobem provozu 

Nová generace topných systémů. Vyšší účinnost, nižší emise, snadná obsluha. Orientovaný na budoucnost, s dlouhou životností a digitální regulací. Vitodens 200-W je dokonale připraven přijímat výzvy, jaké přináší budoucnost.

Vitodens 200-W je inteligentní energetická centrála, která splňuje nejvyšší požadavky na komfortní zásobování teplem. Svým moderním, funkčním designem a elegantním matným povrchem harmonicky zapadá do jakéhokoliv bytového prostředí.


Zvláštnosti kotle Vitodens 200-W

Velký barevný dotykový a výškově nastavitelný displej pro snadné a intuitivní ovládání

Otočný displej: Komfortní ovládání v úrovni očí

Díky 7palcovému barevnému dotykovému a výškově nastavitelnému displeji lze kotel Vitodens 200-W pohodlně ovládat v úrovni očí.

H₂ Ready: Připraveno pro klimaticky neutrální vytápění plynem

Moderní plynové kondenzační kotle Viessmann jsou H₂ ready. To znamená, že jsou připraveny na příměs až 20 % vodíku (H₂) v zemním plynu. Od roku 2025 budete moci dokonce provozovat kondenzační kotle se 100 % vodíku. To znamená: Máte zařízení, které je připraveno na budoucí změny v dodávce plynu bez větších úprav. Patentovaná regulace spalování Lambda Pro Plus ® se automaticky přizpůsobí příslušnému palivu.

H₂ Ready: Připraveno pro klimaticky neutrální vytápění plynem

Hořák MatriX Plus: Srdce Vašeho kotle

Nový hořák MatriX Plus se vyznačuje především svým efektivním provozem a nízkými emisemi znečištění ovzduší a nízkým hlukovým znečištěním. Speciální povrch hořáku MatriX z ušlechtilé nerezové oceli odolává vysokým teplotám pro spolehlivý výkon a dlouhou životnost.

Lambda Pro Plus: Automatická regulace spalování snižuje náklady

Automatické sledování kvality plynu přizpůsobuje spalování kvalitě rozdílných druhů plynů. To zajišťuje konstantně vysokou energetickou účinnost po celý rok a šetří náklady na údržbu.

Lambda Pro Plus
● Přizpůsobení spalování kvalitě rozdílných druhů plynů
● Trvale vysoká energetická účinnost
● Orientace na budoucnost
● Nízké náklady na údržbu

Hořák MatriX Plus: Srdce Vašeho kotle

Korozivzdorný výměník tepla Inox-Radial z ušlechtilé oceli

Výměník tepla Inox-Radial z ušlechtilé nerezové oceli: Bezpečný a efektivní provoz a dlouhá životnost

Ušlechtilá ocel dělá divy. Srdcem kotle Vitodens 200-W je tepelný výměník s topnou plochou Inox-Radial z ušlechtilé oceli odolné proti korozi. Výměník tepla převádí použitou energii na teplo vhodné k vytápění velmi efektivně. Výsledkem je vysoká přeměna využité energie prakticky bez ztráty s téměř nepřekonatelným stupněm účinnosti 98 procent. A to vše bezpečným provozem díky použití vysoce kvalitní nerezové oceli, která se vyznačuje obzvláště dlouhou životností.

10 let záruka

na výměníky tepla z nerezové oceli pro olejové / plynové kondenzační kotle do 150 kW

2020 | Odborné ocenění pro novou generaci kondenzační techniky

Skvělé ocenění pro Vitodens 200-W: Nové kondenzační kotle Vitodens řady 200 byly oceněny i českou odbornou veřejností během soutěže konané v rámci odborného veletrhu Aquatherm Praha 2020, jako nejlepší exponát veletrhu. Soutěže se celkově zúčastnilo 37 produktů, ze kterých vybíralo 46 odborníků. 

Certifikat


Vitodens 200-W nabízí tyto výhody

  • Výjimečně snadná a intuitivní obsluha a integrované rozhraní WiFi
  • Vysoký komfort obsluhy díky 7palcovému barevnému dotykovému displeji nebo alternativně s 3,5palcovým displejem nebo s regulací topení přes internet pomocí aplikace ViCare
  • Energetický kokpit pro transparentní vizualizaci spotřeby elektrické energie při provozu
  • Vysoká provozní spolehlivost díky integrované regulaci spalování Lambda Pro Plus
  • Vyšší účinnost s nízkými emisemi oxidů dusíku díky novému hořáku MatriX Plus
  • Dlouhá životnost a bezpečný a efektivní provoz díky tepelnému výměníku Inox-Radial
  • Sledování správného provozu zařízení díky fluorescenčnímu podsvícení
  • Třída energetické účinnosti: A
Vitodens 200-W - inteligentní energetická centrála pro nejvyšší nároky


Stát poskytuje dotace na pořízení kotle Vitodens 200-W

Informace o produktu Vitodens 200-W

Přehled

Výkon (kW)
1,9 až 32 kW
Normovaný stupeň využití
98 % (Hs)
Třída energetické účinnosti
energieeffizienklasse.png
A
Palivo
icon-gas.png
Zemní plyn a zkapalněný plyn
Oblast použití
icon-wohngebaeude.png
Plynové vytápění pro rodinné domy jedno- i vícegenerační či etážové byty | pro novostavbu i modernizaci
Obsluha
Einfaches RGB
7palcový barevný dotykový displej nebo alternativně 3,5palcový displej, s integrovaným rozhraním WiFi, možná regulace topení přes internet pomocí aplikace ViCare
Příprava teplé vody
Nutný dodatečný zásobníkový ohřívač vody pro vyšší komfort teplé vody
Další charakteristiky
Hořák MatriX Plus s automatickou regulací spalování Lambda Pro Plus
Produktový řez Nástěnný kondenzační plynový přístroj Vitodens 200-W


Regulace kotle Vitodens 200-W je přehledná a intuitivní

7palcový barevný dotykový displej pro jednoduché a intuitivní ovládání

Energetický kokpit: jednoduché nastavení a ovládání zvyšují energetickou účinnost

Jednoduchost nastavení a ovládání zařízení je jedním z nejdůležitějších kritérií při rozhodování o pořízení nového topného systému. Vitodens 200-W zaujme svým mimořádně vysokým komfortem ovládání. Lze jej snadno a intuitivně ovládat pomocí smartphonu, tabletu nebo přímo pomocí velkého, výškově nastavitelného 7palcového barevného dotykového displeje nebo alternativně s 3,5palcovým displejem. Grafický displej se srozumitelným textem nás provede všemi položkami nabídky. A díky energetickému kokpitu získáte přehled o veškeré spotřebě elektrické energie při provozu.


Integrované rozhraní WiFi: Topný komfort je plně digitalizovaný

Integrované rozhraní WiFi propojuje tento nástěnný plynový kondenzační kotel přímo s internetem – a umožňuje tak na přání připojení do sítě a digitální služby. Aplikace ViCare pak umožní ovládat zařízení ještě komfortněji: Tím budou všechny funkce vytápění jednoduše pod kontrolou. A v případě potřeby bude Váš topenář prostřednictvím servisní aplikace přímo informován a může zjednat rychle nápravu. 

Integrované rozhraní WiFi: Topný komfort je plně digitalizovaný

Aplikace ViCare

Aplikace ViCare

Aplikace ViCare umožňuje provozovateli zařízení ovládat topné zařízení přes smartphone. Kdykoliv je možné podívat se na stav provozu a v případě poruchy lze rychle a jednoduše kontaktovat odbornou firmu, která je předtím uložena v aplikaci.


Vzájemně sladěno: Systémová technika

„Celek je víc než jen součet jeho částí.“ Na základě tohoto principu nabízí firma Viessmann nejen jednotlivé topné komponenty, které splňují standard Viessmann co se týče kvality, spolehlivosti a efektivity. Veškeré produkty jsou naopak provázány do vyladěného kompletního systému, ve kterém si všechny součásti k sobě přesně padnou. Neboť pouze perfektní souhra systémově integrovaných komponent vytváří kompletní výkonový potenciál špičkové inovativní techniky.

Viessmann systémová technika zahrnuje vše, co spolehlivé a hospodárné vytápění znamená. Regulace Vitotronic s dálkovým ovládáním, stejně jako výkonný zásobník teplé vody Vitocell pro nejlepší komfort přípravy teplé vody až po vysoce kvalitní solární systémy pro úspornou podporu vytápění.

Vzájemně sladěno: Systémová technika