Vitodens 222-F – stacionární a komfortní s nabíjeným zásobníkem


Profitujte z těchto výhod:

 • Stacionární plynový kondenzační kompaktní kotel v rozměrech kuchyňského rastru
 • Vysoký komfort přípravy teplé vody díky integrovanému nabíjenému zásobníku
 • Dlouhá životnost a účinnost díky tepelnému výměníku Inox-Radial
 • Modulovaný válcový hořák MatriX
 • Regulace spalování Lambda Pro Control Plus pro všechny druhy plynu
 • Rozsah modulace až 1:19
 • Úsporné vysoce účinné čerpadlo
 • Regulace Vitotronic se snadnou obsluhou s pětipalcovým barevným dotykovým displejem
 • Možnost získání rozšířené komplexní 5leté záruky Viessmann
 • Kotel splňuje poždavky státních dotačních programů
 • Třída energetické účinnosti: A

 

Plynový kondenzační kompaktní kotel s integrovaným smaltovaným nabíjecím zásobníkem

Stacionární kondenzační přístroj Vitodens 222-F je prostorově nenáročný. Je tak kompaktní a tichý, že může být provozován dokonce i v kuchyni.

Díky vysoce efektivnímu čerpadlu s regulovanými otáčkami je maximálně úsporný. Vitodens 222-F s rozsahem výkonu do 35 kW je ideaální pro byt v osobním vlastnictví nebo rodinný dům.

U tohoto kondenzačního přístroje je třeba zdůraznit mimořádně vysoký komfort přípravy teplé vody. Smaltované nabíjené zásobníky s objemem 100 popř. 130 litrů zajišťují to nejlepší zásobování teplou vodou pro koupel a sprchování.

Spotřeba plynu je trvale nízká a díky regulaci spalování Lambda Pro Control Plus nabízí vysokou provozní spolehlivost.


Princip funkce nabíjeného zásobníku

V porovnání s konvenčním zásobníkem teplé vody vystačí nabíjený zásobník s výrazně nižším objemem vody při zachování dodávky stejného množství teplé vody.

U nabíjeného zásobníku probíhá voda ohřátá v průtokovém ohřívači průběžně a je okamžitě k dispozici. Senzory se starají o konstantní doběhovou teplotu.

V případě potřeby se zapne MatriX – válcový hořák a zajistí požadovanou teplotu vody. Tento princip představuje doplňující výhodu především pro koupele ve vaně a nebo dlouhá sprchování.

 

Gas-Brennwert-Kompaktgerät Vitodens 222-F

Tyto stacionární kompaktní kondenzační kotle přesvědčí vysokým výkonem přípravy pitné vody a komfortní regulací – volitelně i online prostřednictvím mobilní aplikace. 

Kompaktní plynový kondenzační kotel Vitodens 222-F je navržen pro modernizaci topení a jako náhrada za starého plynového kotle s podstavným zásobníkem.

Na pohled pěkná topná centrála se dá jednoduše integrovat do běžného kuchyňského rastru. Díky vysoce účinnému čerpadlu řízenému otáčkami pracuje velmi úsporně a tiše.  

Inox-Radial-Wärmetauscher

Výměník tepla Inox-Radial

Stacionární kotel je vybaven výměníkem tepla Inox-Radial z vysoce kvalitní ušlechtilé oceli. Zajišuje spolehlivost a trvale vysoké využití kondenzaèního účinku. To platí i pro válcový hořák MatriX z tkaniny z ušlechtilé oceli.


Kondenzační kotel Vitodens 222-F využívá navíc teplo spalin. Výsledek: vysoká přeměna použité energie na teplo až 98 %, menší spotřeba a třída energetické efektivity A. To snižuje náklady na vytápění a chrání životní prostředí.

Ekologický válcový hořák MatriX

Automatická regulace spalování snižuje náklady

Integrovaná regulace spalování Lambda Pro Control Plus automaticky přizpùsobuje hořák kvalitě rozdílných druhů plynù (zemní plyn E/LL, zkapalněný plyn, bioplyn) a zajišuje konstantně vysokou energetickou efektivitu.

Lambda Pro Control Plus přispívá také k nižším nákladům na údržbu.  

MatriX-Zylinderbrenner


316_Touch-Display_vitodens_300_W.jpg

5ti palcový barevný dotykový displej Vitotronic 200 pro Vitodens 200-W/222-W/222-F a 242-F

Osvědčená digitální regulace Vitotronic 200 dostala pro kotle Vitodens řady 200 nové přídavné funkce. Obzvláště nápadný je velký pětipalcový barevný dotykový displej.


Energie Cockpit zpřehledňuje spotřeby energií

Úhlopříčka obrazovky s téměř 13 centimetry zobrazuje přehledně nový Energie Cockpit, aby uživatel mohl být informován o výnosech a spotřebách. Navíc počítá výnos ze solární energie při zapojeném solárním systému. Nebo spotřebu plynu pro vytápění a teplou vodu. Přehledně bude zobrazen aktuální stav nabití zásobníku teplé vody. Histogram volitelně ukazuje všechny hodnoty podle dne, týdne, měsíce a roku.

316_Energie-Cockpit_Vitodens_300_w.jpg
Aplikace ViCare

Aplikace ViCare

Aplikace ViCare umožňuje provozovateli zařízení ovládat topné zařízení přes smartphone. Kdykoliv je možné podívat se na stav provozu a v případě poruchy lze rychle a jednoduše kontaktovat odbornou firmu, která je předtím uložena v aplikaci.

Vitoconnect 100 vytváří spojení

Pro obsluhu přes aplikaci je nutné rozhraní Vitoconnect 100. Kdykoliv je možné dodatečně vybavit touto aplikací dřívější plynové kondenzační kotle série Vitodens (od roku výroby 2004).

Bezdrátový WLAN-modul Vitoconnect 100 - Připojení

Alternativní řešení pro různé tvrdosti vody

Smaltované nabíjecí zásobníky o objemu 100 popř. 130 litrů poskytují vysoký komfort pitné vody. Toto množství je během odběru teplé vody srovnatelné se zásobníkem teplé vody o objemu 350 l, který je instalován zvlášť. V případě nabíjecího zásobníku plynule dobíhá voda ohřátá na požadovanou teplotu a je ihned k dispozici. Senzory zajišují rovnoměrnou teplotu. Pro oblasti s tvrdou vodou je alternativně k dostání verze se smaltovaným zásobníkem teplé vody s topnou spirálou o objemu 130 l.

Velmi snadná údržba

Pokud se uživatel rozhodne pro toto zařízení, má výhodu nízkých nákladů na údržbu: všechny součásti jsou přístupné z předu a proto není nutný žádný boční servisní odstup.
 

Produktový řez

Přehled

Výkon (kW)
2,4 do 35 kW
Normovaný stupeň využití
98 % (Hs)/109 % (Hi)
Třída energetické účinnosti
energieeffizienklasse.png
A
Palivo
icon-gas.png
Zemní plyn a zkapalněný plyn
Oblast použití
icon-wohngebaeude.png
Rodinný dům/dvojdomek, poschoďové byty v bytovém domě, novostavba a modernizace
Obsluha
icons-vitotrol-app.gif
Regulace Vitotronic se snadnou obsluhou s pětipalcovým barevným dotykovým displejem
Příprava teplé vody
Smaltovaný zásobník s objemem 100 litrů (35 kW: 130 litrů), zásobník teplé vody s topnou spirálou s objemem 130 litrů pro vyšší komfort teplé vody
Další charakteristiky
Perfektně pasuje do rastrů vašeho kuchyňského nábytku
Vitodens-222-F-Schnitt.png

fernbedienungen.jpg

Vzájemně sladěno: Systémová technika

„Celek je víc než jen součet jeho částí.“ Na základě tohoto principu nabízí firma Viessmann nejen jednotlivé topné komponenty, které splňují standard Viessmann co se týče kvality, spolehlivosti a efektivity. Veškeré produkty jsou naopak provázány do vyladěného kompletního systému, ve kterém si všechny součásti k sobě přesně padnou. Neboť pouze perfektní souhra systémově integrovaných komponent vytváří kompletní výkonový potenciál špičkové inovativní techniky.

Viessmann systémová technika zahrnuje vše, co spolehlivé a hospodárné vytápění znamená. Regulace Vitotronic s dálkovým ovládáním, stejně jako výkonný zásobník teplé vody Vitocell pro nejlepší komfort přípravy teplé vody až po vysoce kvalitní solární systémy pro úspornou podporu vytápění.