Vitodens 200-W: Modulární kaskádový systém do 594 kW 

Závěsný plynový kondenzační kotel Vitodens 200-W je nejlépe vhodný pro použití v bytových domech s více bytovými jednotkami, průmyslových budovách a veřejných zařízeních. Firmou Viessmann vyvinutý a vyrobený topný kotel je v tomto druhu celosvětově jedinečný. Jako modulární kaskádový systém je nejen cenově výhodný, nýbrž také nabízí prostorově úsporná řešení. Je možné kombinovat kaskády s jmenovitým tepelným výkonem dvakrát 49 kW až šestkrát 99 kW i v nízkých prostorách s výškou stropu 1,9 metru.

 


Přednosti kotle Vitodens 200-W

Vitodens 200-W v kaskádovém zapojení

Prostorově úsporná montáž

Kaskádová jednotka se sestává z několika kotlů, které je možné jednoduše dopravit a rychle namontovat. Řadové a blokové uspořádání je možné. S Vitodens 200-W vzniká tak efektivní topné zařízení vysokým komfortem topení a pitné vody, které se obzvlášť nabízí k modernizaci u průmyslových aplikací.


Nerezavějící výměník tepla s radiální topnou plochou z ušlechtilé oceli: efektivní a s dlouhou životností

Ušlechtilá ocel dělá rozdíl. Proti korozi odolný výměník tepla s radiální topnou plochou z ušlechtilé oceli je srdcem kotle Vitodens 200-W. Přeměňuje vloženou energii obzvlášť efektivně na teplo. Prakticky bezešví, se stěží překonatelnou účinností 98 procent. A to s jistotou vysoce kvalitní ušlechtilé oceli s obzvlášť dlouhou životností.

Nerezavějící výměník tepla s radiální topnou plochou

Válcový hořák MatriX

Robustní hořák s dlouhou životností

Válcový hořák MatriX se vyznačuje na základě své tkaniny MatriX z ušlechtilé oceli vysokou životností. Integrovaná regulace spalování Lambda Pro Control Plus automaticky upraví spalování u měnících se druhů plynu. Toto zajišťuje konstantní vysokou efektivitu energie a nabízí jistotu do budoucna na liberalizovaných trzích s plynem a při přiměšování bioplynu. 


Kaskádová regulace Vitotronic 300-K

Pro regulaci kaskády je k dispozici nová Vitotronic 300-K. Indikace v nešifrovaném textu s grafickou podporou poskytuje vysoký komfort obsluhy. Na přání může být topné zařízení zapojeno prostřednictvím Vitogate 200 také do systémů automatizace budov.

Kaskádová regulace Vitotronic 300-K

Jednoduchá přeprava, také v topných centrálách na střeše

Jednoduchá přeprava, také v topných centrálách na střeše


Tyto výhody nabízí Vitodens 200-W

  • Dlouhá životnost a efektivita díky nerezavějícímu výměníku tepla s radiální topnou plochou
  • Modulující válcový hořák MatriX s vysokou životností díky tkanině MatriX z ušlechtilé oceli – necitlivá při vysokém teplotním zatížení
  • Snadná obsluha regulace s indikací v nešifrovaném textu a s grafikou
  • Tichý provoz díky nízkým otáčkám ventilátoru
  • Kompletně předmontované kaskádové moduly pro montáž na zeď a pro volně stojící montáž, jako řadové a blokové uspořádání


Plynový kondenzační kotel Vitodens 200-W ve videu

Od plynu LL až po plyn P: zásah do plynové armatury s Lambda Pro Control Plus není již nutný. Neboť regulace spalování se samočinně nastaví na příslušný druh plynu. To platí ostatně také pro změnu ze zemního plynu na zkapalněný plyn. Následující video ukazuje, jak to funguje.

K aktivování videí klikněte prosím na tlačítko Play. Vemte na vědomí, že vyvoláním videí jste odeslali údaje YouTube. Podrobnosti vyčtěte v Prohlášení o ochraně osobních údajů.

Vždy 100%ní výkon s regulací spalování Lambda Pro Control Plus

Detaily k produktu Vitodens 200-W

Přehled

Výkon v kW (modulovaný)
12-49; 12-60; 20-80; 20-99; 32-120; 32-150
Normovaný stupeň využití
98 % (Hs)
Třída energetické účinnosti
energieeffizienklasse.png
A (až 60 kW)
Palivo
icon-gas.png
Zemní plyn a kapalný plyn
Oblast použití
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Bytové domy, komerční provozy | Novostavba a rekonstrukce
Obsluha
Snadno použitelné ovládání Vitotronic s prostým textem a grafickým zobrazením
Příprava teplé vody
Kotel s přídavným zásobníkem teplé vody pro vysoký komfort teplé vody
Další funkce
Jako vícekotlové zařízení až 594 kW
Profil produktu - Plynový kondenzační přístroj pro připevnění na zeď Vitodens 200-W


Regulace kotle Vitodens 200-W je přehledná a intuitivní

Komfortní regulace Vitotronic

Komfortní regulace Vitotronic

Uživatelé a odborné provozy profitují podobně z jednoduše obsluhovatelné regulace Vitotronic: Pomocí menu řízené řízení je uspořádáno logicky a srozumitelně.


Vzájemně sladěny: Systémová technika

„To celé je víc než součet jeho částí.“ V souladu s touto zásadou nabízí Viessmann nejen jednotlivé komponenty topení, které splňují vysoké standardy firmy Viessmann ohledně kvality, spolehlivosti a efektivity. Veškeré produkty jsou naopak zapojeny do sladěného kompletního systému, ve kterém všechny konstrukční součásti pasují přesně k sobě. Neboť pouze perfektní souhra systémově integrovaných komponent vyčerpá celý potenciál výkonu inovační špičkové techniky.

Systémová technika Viessmann obsahuje vše, co dělá spolehlivé a hospodárné topení. Regulace Vitotronic s dálkovým rádiovým ovládáním, stejně jako výkonný teplovodní zásobník Vitocell pro nejlepší komfort teplé vody až po kvalitní solární zařízení pro úspornou podporu vytápění.

Vzájemně sladěny: Systémová technika