Vyžádat bezplatné poradenství
Viessmann Invisible

Viessmann Invisible

Vidíte zeď? My jako první vidíme svět. Viessmann Invisible je prostorově úsporné klimatické a energetické řešení, které lze téměř neviditelně integrovat do místnosti.

Drahocenný prostor: V době rostoucích cen nemovitostí se počítá každý metr čtvereční obytné plochy. Díky systému Viessmann Invisible lze optimálně využít i prostory o velikosti pouhých 10 m2 a navrhnout je podle vašich představ.
Neuvěřitelně efektivní: Tepelné čerpadlo, ventilační systém, tlaková láhev a veškeré příslušenství jsou umístěny na nejmenší ploše. Viessmann Invisible je kompaktní systémové řešení, které vytváří prostor pro nové koncepty místností.
Neviditelná technologie: Díky přizpůsobitelným designovým povrchům a skrytému potrubí se systém diskrétně začlení do jakéhokoli obytného prostoru.

Viessmann Invisible

Vidíte zeď? My jako první vidíme svět. Viessmann Invisible je prostorově úsporné řešení pro úsporu energie a klimatu, které lze téměř neviditelně integrovat do obytné místnosti.

Technická místnost, kterou lze diskrétně integrovat do nových budov.
Nevěříte tomu? Přesvědčte se sami.

Nový koncept místnosti? Lze jej zařídit.

Představte si na chvíli technickou místnost. Co vidíte? Pravděpodobně volně stojící zařízení, potrubí na stěnách a stropě a rozhodně málo místa pro cokoliv jiného. Proto jsme technickou místnost promysleli nově. Jako kompaktní systém "vše v jednom", který má velikost přibližně jako nástěnná skříň a dá se harmonicky integrovat například do chodby, technické místnosti nebo hobby místnosti. Otevírají se tak nové možnosti využití prostoru.

Vzácný prostor

V době rostoucích cen nemovitostí se počítá každý metr čtvereční obytné plochy. Ve srovnání s technickou místností můžete s Viessmann Invisible ušetřit až 6 m2 prostoru.

Neuvěřitelně efektivní

Nejnovější generace tepelného čerpadla, větracího systému, zásobníku teplé vodya kompletní příslušenství: Viessmann Invisible spojuje všechny komponenty do jednoho kompaktního systému, čímž otevřel cestu pro nový koncept prostoru.

Neviditelná technologie

Mimořádně diskrétní účinnost. Pod povrchem projektovaným podle přání fungují všechny komponenty Viessmann Invisible v dokonalé harmonii, potichu a ukryté předzrakem uživatelů.

Uspořádání do rohu, vedle sebe nebo do bloku?
Podle toho, co vyhovuje vašemu půdorysu.

Díky třem různým způsobům umístění se Viessmann Invisible bez problémů hodí do každého půdorysu. Úzké chodby a skryté výklenky lze optimálně využít – při řadovém uspořádání je systém hluboký pouhých 281 mm. Možné je také uspořádání "back-to-back", které umožňuje umístit jednu část do předsíně nebo na WC pro hosty a druhou do technické místnosti. Díky rohovému uspořádání můžete maximálně využít i malé, nevhodně tvarované prostory.

A za obložením?
Kompaktní systémové řešení.

Pohled dovnitř odhaluje: Tepelné čerpadlo, zásobník teplé vody a ventilační systém kombinují maximální účinnost se spolehlivým a tichým provozem. To samé mimochodem platí i pro bateriové úložiště elektrické energie a venkovní jednotku tepelného čerpadla instalovanou pod širým nebem. Jako jedna z nejtišších svého druhu může být bez problémů instalována v hustě obydlených oblastech. Systém je doplněn fotovoltaikou pro vlastní výrobu energie ze sluneční energie a – v případě požadavku – nabíjecí stanicí Viessmann pro elektromobily.

Efektivnější už to jistě nebude? No, vlastně můžete být – s Viessmann One Base. Ta vám umožní propojit všechny komponenty mezi sebou a celý systém pohodlně ovládat prostřednictvím aplikace pomocí funkce Energy Management.

Přehled komponentů

Srdcem systému Viessmann Invisible je modul tepelného čerpadla Vitocal 222-SI. Tepelné čerpadlo vzduch/voda o výkonu 2,6 až 9,0 kW se skládá z vnitřní jednotky, 250 l zásobníkového modulu a venkovní jednotky. Technologie vytápění a potrubí jsou kombinovány, aby se ušetřil prostor. Každý modul má hloubku pouhých 28 cm. Venkovní jednotka odebírá teplo obsažené v okolním vzduchu a předává jej vnitřní jednotce. Potrubí jsou naplněna chladivem R32, které má nízkou hodnotu GWP (potenciál globálního oteplování) 771.

Vitoair FSI je větrací modul pro řešení Viessmann Invisible. Centrální větrací systém s rekuperací tepla je určen pro bytové jednotky s užitnou plochou do 280 m2; maximální průtok vzduchu je do 300 m³/h. Systém dle potřeby přivádí vyčištěný a ohřátý venkovní vzduch. K zajištění provozu při nízkých teplotách venkovního vzduchu lze použít volitelnou elektrickou předehřevnou spirálu.

Tepelná čerpadla Viessmann patří mezi nejtišší svého druhu díky technologii Advanced Acoustic Design+. Inteligentní regulace otáček výrazně snižuje hluk šířící se vzduchem při plném a částečném zatížení. Díky tomu lze venkovní jednotku bez problémů instalovat také v oblastech s hustou výstavbou nebo v blízkosti hranice pozemku.

Zásobníkový modul zajišťuje efektivní uskladnění vyrobené tepelné energie, aby se mohla použít dle potřeby. Zásobník z nerezavějící oceli, který je připojen k nabíjecímu systému, nabízí vysokou úroveň pohodlí při přípravě teplé vody a má objem 250 litrů.

Monokrystalické fotovoltaické moduly zaujmou vysokými hodnotami výkonu a účinností modulů. Odteď můžete výhodně využívat solární energii a šetřit náklady na energii.

Díky flexibilním velikostem úložiště a kapacitě úložiště až do 15 kWh modulární systém pro uskladnění elektrické energie optimalizuje spotřebu elektrické energie v rodinných domech a dvoudomech. Fotovoltaické moduly můžete připojit prostřednictvím hybridního střídače.

Inteligentní as výhledem do budoucnosti: elektrická nabíjecí stanice nabízí bezpečný a spolehlivý způsob nabíjení elektrických vozidel pomocí obnovitelné energie. Maximální nabíjecí výkon lze nastavit podle potřeby a je 1fázový do 3,7 kW a 3fázový do 11 kW.

Mapování všech energetických toků v reálném čase. To dokáže Viessmann Energetický management. Nejprve propojte všechny komponenty do sítě pomocí Viessmann One Base a poté celý systém ovládejte pomocí aplikace ViCare. Od energie vyrobené fotovoltaickým systémem až po elektřinu, kterou sami spotřebujete, vše pohodlně přes chytrý telefon nebo tablet.

Přehled všech výhod

Systém, ve kterém se nachází celá technická místnost: s Viessmann Invisible zůstávají všechny komponenty neviditelné a vy zůstáváte flexibilní z hlediska designu.

Kompaktní design

Systém, ve kterém je skryto tepelné čerpadlo, zásobník teplé vody a větrací systém, má hloubku pouhých 281 mm.

Stylová integrace

Diskrétně obložený nebo atraktivní inscenovaný: rám a obložení harmonicky začleňte do designu místnosti.

Maximální účinnost

Všechny moduly poskytují příkladný výkon a jsou vzájemně dokonale sladěny pro maximální celkovou účinnost systému.

Flexibilní rozvržení

Rohové, rovnoběžné nebo uspořádání vedle sebe: zůstaňte maximálně flexibilní a vytvořte větší užitné plochy.

Důsledná nezávislost

Doplněním o fotovoltaiku a skladování elektřiny se stáváte nezávislejšími na provozovatelích veřejných sítí a kolísavých cen energií.

Chytrá síť

Regulujte v reálném čase prostřednictvím aplikace: s Viessmann Energetickým managementem můžete sledovat a kontrolovat všechny toky energie v domě.

Výhody tepelného čerpadla Viessmann

Tepelná čerpadla Vitocal 222-SI používají chladivo R32 s nízkým GWP100 771 (potenciál globálního oteplování).

Značka Climate Protect je založena na ukazateli TEWI (celkový ekvivalentní dopad na oteplování), který kvantifikuje účinnost spotřebiče během jeho životního cyklu a potenciál globálního oteplování použitého chladiva.

Tepelná čerpadla jsou vybavena patentovanou hydraulikou Hydro AutoControl®. Znamená spolehlivý a vysoce efektivní provoz po celou dobu životnosti. Zručný odborný partner může nastavit tepelné čerpadlo s OptiPerform mnohem rychleji a tedy i cenově výhodnější. Tento koncept zabírá mnohem méně místa, protože je až o 60 procent prostorově úspornější než podobná řešení.

Tepelná čerpadla jsou díky mobilní komunikační technologii vždy spojena se servisem Viessmann. A zcela bezplatně. Tepelné čerpadlo odesílá případné chyby přímo a bez časového zpoždění. Odborný partner může okamžitě přijmout nezbytná opatření. To eliminuje zbytečné vyjížďky a to šetří čas a peníze.

Tepelná čerpadla Viessmann patří díky Advanced Acoustic Design+ mezi nejtišší svého druhu. Ventilátor je zvukově optimalizován. Ve spojení s inteligentní regulací otáček zajišťuje výrazné snížení hluku přenášeného vzduchem při plném i částečném zatížení. To znamená, že venkovní jednotku lze umístit iv oblastech s hustou zástavbou, například v řadových zástavbách nebo v blízkosti hranice pozemku.

Časté dotazy týkající se Viessmann Invisible

Systém je určen pro novostavby s obytnou plochou do 200 m2. Lze jej bez obtíží instalovat v technických místnostech, chodbách, výklencích a to buď v řadě příp. v rohu nebo v bloku zády k sobě. Samostatně lze umístit větrací blok a bateriové úložiště.  

Připojení venkovní jednotky a odtoku je třeba zohlednit již při plánování domu. Schéma připojení pro tento účel naleznete v projektové dokumentaci. Kromě toho byste měli při plánování elektrického systému pro vytápění zvážit i rozvody. Týká se to napájení větrání a tepelného čerpadla s venkovní jednotkou a elektrickým ohřívačem, jakož i komunikačního propojení mezi zařízeními.

Základní řada je k dispozici s povrchy ve vysoce kvalitní bílé barvě Vitopearlwhite. Řada Manufakture Line je odlišná, protože se dodává bez opláštění. Jeho výhodou je, že si můžete vybrat přesně takové čelní plochy, jaké chcete od externích dodavatelů.

To, jaká bude cena, závisí na vašich osobních požadavcích a podmínkách na stavbě. Svou roli hrají i požadované komponenty a služby a typ montáže. Proto vám rádi vypracujeme individuální nabídku.

Vezměte prosím na vědomí aktuální dodací lhůty našich produktů. Vzhledem k omezeným dodávkám mohou být dodací lhůty vybraných produktů v současné době delší než obvykle.

Užitečné odkazy