Vyžádat bezplatné poradenství
Obchodní
Obytný
Elektřina
Vzduch

Lotte World Tower Soul, Jižní Korea

V centru města se nachází věž Lotte World Tower, ve které jsou kromě obchodů a restaurací také byty a kanceláře. Energii šetrnou ke klimatu dodává 12 velkých tepelných čerpadel Viessmann.

Věž Lotte World Tower v korejském Soulu. Foto: © CJ Nattanai/Fotolia

Mrakodrap plný superlativů

Věž Lotte World Tower v Soulu, hlavním městě Jižní Koreje, byla dokončena v roce 2016 a je vysoká 555 metrů. V době otevření byl tento mrakodrap definující superlativy nejvyšším v Jižní Koreji a pátým nejvyšším v Asii a na světě.

Věž je součástí komplexu Lotte World, který se nachází v jižní soulské čtvrti Jamsil, na místě přímo v centru města na břehu řeky Han. "Vertikální město" nabízí spoustu prostoru pro soukromé i veřejné využití. Na 123 podlažích se rozkládají byty, obchody, kanceláře, sedmihvězdičkový hotel a různá zařízení pro volný čas včetně bazénu v 85. patře, restaurace na vrcholu věže a vyhlídkové terasy ve 123. patře s úchvatným výhledem na jihokorejské hlavní město. Její vnější plášť tvoří tónované sklo a také kovové prvky, které budovu zvýrazňují. Na komplexním plánování se 13 let podílela mezinárodní architektonická kancelář Kohn Pederson Fox Architects se sídlem v New Yorku. Cílem architektů bylo stylově propojit současnou eleganci s tradičním korejským uměním. Projekt realizovalo stavební oddělení nadnárodního konglomerátu Lotte Group, který v Jižní Koreji zaměstnává přes 56 000 lidí.

Velké tepelné čerpadlo Viessmann v budově Lotte World Tower v korejském Soulu. Foto: © Viessmann

Ekologicky šetrné zásobování energií s velkými tepelnými čerpadly Viessmann

O zásobování energií se stará obzvláště ekologická technologie: dvanáct velkých tepelných čerpadel Viessmann zajišťuje obnovitelnou část vytápění a klimatizace této kolosální budovy. Šest tepelných čerpadel typu solanka/voda, každé o topném výkonu 1,7 MW a chladicím výkonu 1,9 MW, je napájeno 720 geotermálními sondami zapuštěnými 200 metrů do země. Kromě toho bylo instalováno šest tepelných čerpadel voda/voda, každé s topným výkonem 2 MW a chladicím výkonem 1,7 MW. Využívají vodu z řeky Han, která protéká kolem věže. Říční voda se nejprve filtruje a prochází výměníkem tepla mimo tepelná čerpadla. Zde se teplo předává směsi solanky a poté se dopravuje do tepelných čerpadel. Tento mezikrok zajišťuje, že výparníkem protéká pouze čistá voda, čímž je zaručena vysoká provozní spolehlivost tepelných čerpadel.

Dvanáct velkých tepelných čerpadel je provozováno v kaskádě v topném centru o rozloze 8000 m2 , které je řízeno nadřazeným dispečinkem. Celkový topný výkon činí 22,2 MW; chladicí výkon je 20,4 MW.

Související odkazy

Obchodní
Průmysl
Plyn
Vzduch

Leica Camera AG Wetzlar

Designové řešení sídla společnosti Leica ve Wetzlaru je podmanivě jedinečné. Připomíná čočky, objektivy a dálkoměry. Viessmann doplňuje tento komplex důmyslným, inovativním energetickým systémem.

Více informací
Obytný
Slunce

Marco Polo Tower HafenCity Hamburg

Ve věži Marco Polo Tower je teplá voda do 55 metrů vysoké budovy dodávána prostřednictvím solárního termického systému Viessmann s kolektory Vitosol 200-T o celkové ploše 180 m2.

Více informací
Obchodní
Plyn
Slunce

Německá burza cenných papírů Eschborn

Deutsche Börse Eschborn získala certifikát LEED Platinum díky svému udržitelnému designu budovy a referencím v oblasti udržitelnosti. Teplo a elektřinu dodávají dvě kogenerační jednotky Viessmann Vitobloc 200 a solární kolektory Vitosol 200-F.

Více informací
Dálkové vytápění
Elektřina
Plyn
Vzduch

Rosensteinova čtvrť ve Stuttgartu

Čtvrť Rosenstein ve Stuttgartu má působivý, na budoucnost orientovaný koncept vytápění, chlazení a energetiky se zaměřením na sektorové propojení. Použitá technologie zahrnuje velké tepelné čerpadlo, kogenerační jednotku a fotovoltaický systém.

Více informací
Obchodní
Průmysl

Logistické centrum společnosti Mammut Sports Group AG, Memmingen

Evropské logistické centrum v Memmingenu využívá k vytápění a chlazení obnovitelnou energii. Energetické centrum se skládá ze tří tepelných čerpadel Viessmann solanka/voda, která využívají přirozené teplo podzemní vody.

Více informací
Obchodní
Obytný
Plyn
Slunce

Palmový ostrov "The Palm Jumeirah" v Dubaji

Na Palm Jumeirah zásobují solární kolektory Vitosol 200-F teplou vodou 14 bytových domů, zatímco tři kotle Vitocrossal 300 ohřívají bazén a hammam v luxusním hotelu "Ottoman Palace".

Více informací
Obchodní
Plyn

Věž SkyTower v Bukurešti

Věž SkyTower, která je se svými 137 metry nejvyšší budovou v Rumunsku, je v noci působivou podívanou díky propracované světelné choreografii. K výrobě tepla se používá kaskádový topný systém se třemi jednotkami Vitomax 100-LW.

Více informací
Obchodní

Sky Soho v Šanghaji

Kancelářská a obchodní budova v Šanghaji je působivým, promyšleným konceptem, který věnuje stejnou pozornost obálce budovy a technickému řešení zařízení. Šest zařízení Vitomax 200-HW zásobuje Sky Soho teplou vodou.

Více informací
Užitečné odkazy