Vyžádat bezplatné poradenství
Obchodní

Sky Soho v Šanghaji, Čína

Kancelářská a obchodní budova v Šanghaji je působivým, promyšleným konceptem, který věnuje stejnou pozornost obálce budovy a technickému řešení zařízení. Šest zařízení Vitomax 200-HW zásobuje Sky Soho teplou vodou.

Foto: © ABCDstock / Shutterstock.com

Dynamická, futuristická architektura s technologií zaměřenou na budoucnost

Sky Soho je jednou z nejnovějších památek Šanghaje. Díky svým působivým rozměrům a zakřiveným strukturám – z určitého úhlu připomínajícím kaňon - tvoří tato moderní budova fascinující kombinaci dynamické, futuristické architektury a technologie zaměřené na budoucnost.

Komplex, který navrhla britská architektka Zaha Hadid, se rozkládá na ploše téměř 350 000 m2 a nachází se v těsné blízkosti letiště Hongqiao a centra Šanghaje. Slouží jako kancelářská a obchodní budova, přičemž jen 30 000 metrů čtverečních je vyhrazeno pro maloobchodní prodejny a restaurace; v této obrovské stavbě se nachází také obrovské kino o rozloze 5000 metrů čtverečních. Při navrhování Sky Soho zvolil architekt zcela nový přístup.

Na 480 metrů dlouhém a 250 metrů širokém pozemku je 12 budov propojeno 16 mosty. Vzniká tak rozvětvená síť prostor, která divákům nabízí jedinečný vizuální zážitek. Na úpatí "kaňonu" se nachází prostor nazvaný Potopená zahrada. Tato "zahrada" o rozloze 7000 metrů čtverečních je směsicí veřejných  prostor a obchodních prostor.

Součástí návrhu budovy jsou také ekologicky šetrné stavební materiály a systém čištění vzduchu. Kromě toho je 30 % plochy vyhrazeno pro zelené plochy ("Green Office").

Díky udržitelnému konceptu Sky Soho zaměřenému na budoucnost získal projekt certifikaci "LEED" (Leadership in Energy and Environmental Design).

Teplovodní kotle Viessmann Vitomax 200-HW. Foto: © Viessmann

Technika zařízení Viessmann pro vysokou energetickou účinnost

Integrovaná koncepce obvodového pláště budovy a technologie zařízení zajišťuje nízkou energetickou náročnost. Proto bylo instalováno šest teplovodních kotlů Viessmann Vitomax 200-HW o celkovém výkonu 24 MW, které zajišťují vytápění a ohřev teplé vody pro celý komplex budov. Tyto průmyslové/komerční kotle se vyznačují mimořádnou účinností a provozní spolehlivostí.

Stejně jako Lotte World Tower v Soulu je Sky Soho Shanghai další architektonickou památkou ve východní Asii, která se rozhodla využít vysoce účinnou technologii Viessmann.

Související odkazy

Obchodní
Průmysl
Plyn
Vzduch

Leica Camera AG Wetzlar

Designové řešení sídla společnosti Leica ve Wetzlaru je podmanivě jedinečné. Připomíná čočky, objektivy a dálkoměry. Viessmann doplňuje tento komplex důmyslným, inovativním energetickým systémem.

Více informací
Obytný
Slunce

Marco Polo Tower HafenCity Hamburg

Ve věži Marco Polo Tower je teplá voda do 55 metrů vysoké budovy dodávána prostřednictvím solárního termického systému Viessmann s kolektory Vitosol 200-T o celkové ploše 180 m2.

Více informací
Obchodní
Plyn
Slunce

Německá burza cenných papírů Eschborn

Deutsche Börse Eschborn získala certifikát LEED Platinum díky svému udržitelnému designu budovy a referencím v oblasti udržitelnosti. Teplo a elektřinu dodávají dvě kogenerační jednotky Viessmann Vitobloc 200 a solární kolektory Vitosol 200-F.

Více informací
Dálkové vytápění
Elektřina
Plyn
Vzduch

Rosensteinova čtvrť ve Stuttgartu

Čtvrť Rosenstein ve Stuttgartu má působivý, na budoucnost orientovaný koncept vytápění, chlazení a energetiky se zaměřením na sektorové propojení. Použitá technologie zahrnuje velké tepelné čerpadlo, kogenerační jednotku a fotovoltaický systém.

Více informací
Obchodní
Průmysl

Logistické centrum společnosti Mammut Sports Group AG, Memmingen

Evropské logistické centrum v Memmingenu využívá k vytápění a chlazení obnovitelnou energii. Energetické centrum se skládá ze tří tepelných čerpadel Viessmann solanka/voda, která využívají přirozené teplo podzemní vody.

Více informací
Obchodní
Obytný
Plyn
Slunce

Palmový ostrov "The Palm Jumeirah" v Dubaji

Na Palm Jumeirah zásobují solární kolektory Vitosol 200-F teplou vodou 14 bytových domů, zatímco tři kotle Vitocrossal 300 ohřívají bazén a hammam v luxusním hotelu "Ottoman Palace".

Více informací
Průmysl
Biomasa
Olej
Slunce

Logistické centrum Marc Cain GmbH v Bodelshausenu

Módní značka Marc Cain si ve svém logistickém centru v Bodelshausenu zvolila vlastní lokální topnou síť se zařízením Viessmann Vitoflex 300-UF a Vitobloc 200 EM-20/39 pro výrobu energie.

Více informací
Obchodní
Plyn

Věž SkyTower v Bukurešti

Věž SkyTower, která je se svými 137 metry nejvyšší budovou v Rumunsku, je v noci působivou podívanou díky propracované světelné choreografii. K výrobě tepla se používá kaskádový topný systém se třemi jednotkami Vitomax 100-LW.

Více informací
Obchodní
Obytný
Elektřina
Vzduch

Lotte World Tower Soul, Jižní Korea

V centru města se nachází věž Lotte World Tower, ve které jsou kromě obchodů a restaurací také byty a kanceláře. Energii šetrnou ke klimatu dodává 12 velkých tepelných čerpadel Viessmann.

Více informací
Užitečné odkazy