Vyžádat bezplatné poradenství
Obchodní
Průmysl

Mammut Sports Group AG, Memmingen

Evropské logistické centrum v Memmingenu využívá k vytápění a chlazení obnovitelnou energii. Energetické centrum se skládá ze tří tepelných čerpadel Viessmann solanka/voda, která využívají přirozené teplo podzemní vody.

Budova Mammut Sports Group AG. Foto: © ENNO FRIEDRICH WWW.EF-ARTFOTO.DE

Vysoce kvalitní outdoorové vybavení pro zákazníky milující přírodu

Mammut Sports Group AG je jedním z nejznámějších výrobců vysoce kvalitního outdoorového vybavení a setů špičkové kvality, které zvládnou i ty nejnáročnější expedice, jako je Mount Everest nebo severní pól. Jako společnost, jejíž zákazníci mají blízký vztah k přírodě, se Mammut podobně snažil při výběru energetického systému plně využít přirozené teplo ze spodní vody.

Evropské logistické centrum

Rozloha nového evropského logistického centra, které se rozkládá na ploše zhruba o velikosti jednoho a půl fotbalového hřiště, je sama o sobě působivá. Více než 100 zaměstnanců odtud řídí dodávky pro vlastní vlajkové prodejny a maloobchodní prodejny společnosti. Přestože většinu kryté plochy o objemu 150 000 metrů krychlových zabírá plně automatizovaný vysokoregálový sklad, kanceláře, showroom a expediční prostory musí být stále zásobovány příjemnou úrovní tepla a teplé vody. Za tímto účelem se společnost rozhodla pro systém obnovitelných zdrojů energie Viessmann, který se skládá z tepelných čerpadel solanka/voda.

Inženýrská firma Schötz z Dietmannsriedu využila výhodné polohy areálu uprostřed Illertalu a získala od úřadů povolení k odběru vody pomocí dvou čerpadel. Celá budova tak může být vytápěna třemi tepelnými čerpadly. A v létě je možné prostory ochladit na příjemné teploty.

Mammut Sports Group AG: Tepelná čerpadla Viessmann Vitocal. Foto: © ENNO FRIEDRICH WWW.EF-ARTFOTO.DE

Systém obnovitelných zdrojů energie sestávající z tepelných čerpadel země/voda od společnosti Viessmann

Tři tepelná čerpadla s celkovým topným výkonem 450 kW byla instalována v podnikové teplárně v Memmingenu. Jednotky byly z velké části dodány již smontované ze standardní výroby a jejich instalaci provedl rychle dodavatel Alois Müller se sídlem v Memmingenu.

Tepelná čerpadla Vitocal 300-G / Vitocal 300-G Pro typu země/voda odebírají teplo obsažené v podzemní vodě z vrtů hlubokých až 60 metrů a zvyšují jej na průtočnou teplotu 50 °C. Teplo je rozváděno do místností přes stropy a podlahu různými způsoby: showroom a další funkční místnosti v přízemí jsou vybaveny podlahovým vytápěním. Sálavé stropní panely vytápějí velké prostory pro vychystávání a expedici. Kanceláře jsou zásobovány vzduchem pomocí větracího systému instalovaného v podhledu.

V zimě umožňují velká okna využívat dopadající sluneční energii; v létě je k chlazení budovy zapotřebí pouze energie potřebná k chodu čerpadel pro cirkulaci studené spodní vody. Energeticky účinné konstrukční prvky přispívají k tomu, že na jaře a na podzim je k zásobování kancelářského bloku teplem zapotřebí pouze zařízení Vitocal 300-G o výkonu 28 kW.

Společnost Mammut Sports Group AG vyrábí své produkty s náležitou péčí o lidi a životní prostředí. Proto bylo zcela v souladu s touto firemní image, že se společnost rozhodla instalovat ve svém novém evropském logistickém centru vysoce účinný, klimaticky šetrný energetický systém, který by minimalizoval náklady na vytápění a zároveň šetřil přírodní zdroje.

Fotografie: ENNO FRIEDRICH WWW.EF-ARTFOTO.DE

Související odkazy

Obchodní
Průmysl
Plyn
Vzduch

Leica Camera AG Wetzlar

Designové řešení sídla společnosti Leica ve Wetzlaru je podmanivě jedinečné. Připomíná čočky, objektivy a dálkoměry. Viessmann doplňuje tento komplex důmyslným, inovativním energetickým systémem.

Více informací
Obytný
Slunce

Marco Polo Tower HafenCity Hamburg

Ve věži Marco Polo Tower je teplá voda do 55 metrů vysoké budovy dodávána prostřednictvím solárního termického systému Viessmann s kolektory Vitosol 200-T o celkové ploše 180 m2.

Více informací
Obchodní
Plyn
Slunce

Německá burza cenných papírů Eschborn

Deutsche Börse Eschborn získala certifikát LEED Platinum díky svému udržitelnému designu budovy a referencím v oblasti udržitelnosti. Teplo a elektřinu dodávají dvě kogenerační jednotky Viessmann Vitobloc 200 a solární kolektory Vitosol 200-F.

Více informací
Dálkové vytápění
Elektřina
Plyn
Vzduch

Rosensteinova čtvrť ve Stuttgartu

Čtvrť Rosenstein ve Stuttgartu má působivý, na budoucnost orientovaný koncept vytápění, chlazení a energetiky se zaměřením na sektorové propojení. Použitá technologie zahrnuje velké tepelné čerpadlo, kogenerační jednotku a fotovoltaický systém.

Více informací
Obchodní
Obytný
Plyn
Slunce

Palmový ostrov "The Palm Jumeirah" v Dubaji

Na Palm Jumeirah zásobují solární kolektory Vitosol 200-F teplou vodou 14 bytových domů, zatímco tři kotle Vitocrossal 300 ohřívají bazén a hammam v luxusním hotelu "Ottoman Palace".

Více informací
Průmysl
Biomasa
Olej
Slunce

Logistické centrum Marc Cain GmbH v Bodelshausenu

Módní značka Marc Cain si ve svém logistickém centru v Bodelshausenu zvolila vlastní lokální topnou síť se zařízením Viessmann Vitoflex 300-UF a Vitobloc 200 EM-20/39 pro výrobu energie.

Více informací
Obchodní
Plyn

Věž SkyTower v Bukurešti

Věž SkyTower, která je se svými 137 metry nejvyšší budovou v Rumunsku, je v noci působivou podívanou díky propracované světelné choreografii. K výrobě tepla se používá kaskádový topný systém se třemi jednotkami Vitomax 100-LW.

Více informací
Obchodní
Obytný
Elektřina
Vzduch

Lotte World Tower Soul, Jižní Korea

V centru města se nachází věž Lotte World Tower, ve které jsou kromě obchodů a restaurací také byty a kanceláře. Energii šetrnou ke klimatu dodává 12 velkých tepelných čerpadel Viessmann.

Více informací
Obchodní

Sky Soho v Šanghaji

Kancelářská a obchodní budova v Šanghaji je působivým, promyšleným konceptem, který věnuje stejnou pozornost obálce budovy a technickému řešení zařízení. Šest zařízení Vitomax 200-HW zásobuje Sky Soho teplou vodou.

Více informací
Užitečné odkazy