Vyžádat bezplatné poradenství
Obchodní
Obytný
Plyn
Slunce

Palmový ostrov "The Palm Jumeirah" v Dubaji

Na Palm Jumeirah zásobují solární kolektory Vitosol 200-F teplou vodou 14 bytových domů, zatímco tři kotle Vitocrossal 300 ohřívají bazén a hammam v luxusním hotelu "Ottoman Palace".

Palmový ostrov Dubaj ze vzduchu. Foto: © NakheelS

Uměle vytvořený prázdninový ráj, který hraje svou vlastní ligu

Na moři u pobřeží Dubaje v Perském zálivu je z dálky viditelný ostrov ve tvaru obrovské palmy, která se skládá z pět kilometrů dlouhého kmene a celkem 17 palmových listů. Jedná se o uměle vytvořený ostrov The Palm Jumeirah - domov jednoho z nejexkluzivnějších rekreačních a prázdninových center na světě s mnoha apartmány, vilami, luxusními hotely, zábavními parky, nákupními centry a přístavy a také 120 kilometrů dlouhou písečnou pláží. Uměle vytvořené palmové listy v moři jsou dokonce viditelné z vesmíru.

Emirát Dubaj těží nejen ze svých ropných zásob, ale má také velký prospěch ze své zóny volného obchodu s hlubokomořským přístavem. Již nějakou dobu se však klade stále větší důraz také na cestovní ruch. Město však zdaleka nemělo tolik písečných pláží, aby uspokojilo stále rostoucí počet turistů. A tak vznikl nápad vytvořit prázdninový ráj sestávající ze tří umělých ostrovů, z nichž každý má tvar palmy. První ostrovní komplex "The Palm Jumeirah" byl dokončen v roce 2007. Zájem o rezidenční a rekreační resort byl hned od počátku obrovský: během tří týdnů byly všechny nemovitosti prodány - ještě před dokončením ostrovního komplexu.

Hotel Palm Islands Dubai. Foto: © Nakheel

Solární termický systém Viessmann zajišťuje efektivní ohřev teplé vody

Podnebí v Dubaji s průměrně devíti hodinami slunečního svitu denně vytváří ideální podmínky pro využití solární energie pro ohřev TUV. Solární kolektory Viessmann Vitosol 200-F s celkovou plochou kolektorů přibližně 3000 m2 jsou instalovány na 14 bytových domech umístěných na kmeni umělého palmového ostrova. Solární termický systém zajišťuje až 20 000 litrů teplé vody denně. Pro pokrytí špičkového zatížení je každá budova navíc vybavena čtyřmi nástěnnými plynovými kondenzačními kotli Vitodens v kaskádovém zapojení.

Plynové kondenzační kotle Viessmann vytápějí luxusní hotel

Společnost Viessmann dodala topnou techniku také pro luxusní hotel "Ottoman Palace" na palmovém ostrově: tři plynové kondenzační kotle Vitocrossal 300, každý o výkonu 978 kW, a šest zásobníků teplé vody Vitocell, každý o objemu 1000 litrů, zajišťují ohřev teplé vody, vytápění bazénu a vytápění hammamu.

Související odkazy

Obchodní
Průmysl
Plyn
Vzduch

Leica Camera AG Wetzlar

Designové řešení sídla společnosti Leica ve Wetzlaru je podmanivě jedinečné. Připomíná čočky, objektivy a dálkoměry. Viessmann doplňuje tento komplex důmyslným, inovativním energetickým systémem.

Více informací
Obytný
Slunce

Marco Polo Tower HafenCity Hamburg

Ve věži Marco Polo Tower je teplá voda do 55 metrů vysoké budovy dodávána prostřednictvím solárního termického systému Viessmann s kolektory Vitosol 200-T o celkové ploše 180 m2.

Více informací
Obchodní
Plyn
Slunce

Německá burza cenných papírů Eschborn

Deutsche Börse Eschborn získala certifikát LEED Platinum díky svému udržitelnému designu budovy a referencím v oblasti udržitelnosti. Teplo a elektřinu dodávají dvě kogenerační jednotky Viessmann Vitobloc 200 a solární kolektory Vitosol 200-F.

Více informací
Dálkové vytápění
Elektřina
Plyn
Vzduch

Rosensteinova čtvrť ve Stuttgartu

Čtvrť Rosenstein ve Stuttgartu má působivý, na budoucnost orientovaný koncept vytápění, chlazení a energetiky se zaměřením na sektorové propojení. Použitá technologie zahrnuje velké tepelné čerpadlo, kogenerační jednotku a fotovoltaický systém.

Více informací
Obchodní
Průmysl

Logistické centrum společnosti Mammut Sports Group AG, Memmingen

Evropské logistické centrum v Memmingenu využívá k vytápění a chlazení obnovitelnou energii. Energetické centrum se skládá ze tří tepelných čerpadel Viessmann solanka/voda, která využívají přirozené teplo podzemní vody.

Více informací
Průmysl
Biomasa
Olej
Slunce

Logistické centrum Marc Cain GmbH v Bodelshausenu

Módní značka Marc Cain si ve svém logistickém centru v Bodelshausenu zvolila vlastní lokální topnou síť se zařízením Viessmann Vitoflex 300-UF a Vitobloc 200 EM-20/39 pro výrobu energie.

Více informací
Obchodní
Plyn

Věž SkyTower v Bukurešti

Věž SkyTower, která je se svými 137 metry nejvyšší budovou v Rumunsku, je v noci působivou podívanou díky propracované světelné choreografii. K výrobě tepla se používá kaskádový topný systém se třemi jednotkami Vitomax 100-LW.

Více informací
Obchodní
Obytný
Elektřina
Vzduch

Lotte World Tower Soul, Jižní Korea

V centru města se nachází věž Lotte World Tower, ve které jsou kromě obchodů a restaurací také byty a kanceláře. Energii šetrnou ke klimatu dodává 12 velkých tepelných čerpadel Viessmann.

Více informací
Obchodní

Sky Soho v Šanghaji

Kancelářská a obchodní budova v Šanghaji je působivým, promyšleným konceptem, který věnuje stejnou pozornost obálce budovy a technickému řešení zařízení. Šest zařízení Vitomax 200-HW zásobuje Sky Soho teplou vodou.

Více informací
Užitečné odkazy